Aktualności

Zapraszamy na koncerty kolędowe w styczniu 2023 roku!
 
            
 
12 stycznia w Auli. im. prof. J. Baszkiewicza na Wydziale Nauk Politycznych i Studiów Międzynarodowych UW spotka nas zaszczyt udziału w koncercie „Lulajże Jezuniu” w cyklu Universum Chopina – Muzyka klasyczna na UW!
 
15 stycznia zapraszamy na kolędową podróż po Europie, zakończoną polsko-ukraińskim kolędowaniem z publicznością w Muzeum Starożytnego Hutnictwa Mazowieckiego w Pruszkowie.
 
22 stycznia, razem z przyjaciółmi z Chóru Chłopięco-Męskiego Gregorianum, zaśpiewamy w auli szkoły specjalnej w Łbiskach, a to za przyczyną Joanny Morawskiej – Sołtyski Wólki Kozodawskiej.

O nas

Występowaliśmy w filharmoniach, salach zamkowych i amfiteatrach, na scenach operowych i teatralnych, we wspaniałych katedrach i drewnianych kościółkach, na festiwalach barokowych i kabaretowych, antenach radiowych i ekranach telewizorów. Współpracowaliśmy ze świetnymi orkiestrami oraz znakomitymi muzykami wszelkich stylów i specjalności, od Jakuba Józefa Orlińskiego i Olgi Pasiecznik po Justynę Steczkowską i Krzysztofa Herdzina. Koncertowaliśmy w 17 krajach na 4 kontynentach (m.in. RPA, Chile, Islandia, Egipt, Gruzja, Wyspy Kanaryjskie) i przywieźliśmy stamtąd chyba z milion zdjęć…

Nasza muzyka

Nasz repertuar to przede wszystkim muzyka polska – dawna i współczesna, utwory europejskiego baroku, wielkie dzieła wokalno-instrumentalne (Bach, Haendel, Hasse, Charpentier, Zelenka, Purcell, Mozart, Faure…) kolędy z całego świata oraz programy rozrywkowe z piosenkami Starszych Panów i Agnieszki Osieckiej. Chętnie sięgamy po dzieła mało znane lub na nowo odkrywane, współpracując z Instytutem Muzykologii UW. Nagraliśmy 12 płyt, w tym światowe prawykonania współczesnych utworów, ale także chórki u Artura Andrusa i Michała Bajora.

Skontaktuj się z nami

Śpiewamy razem od ponad 25 lat, nawiązując do średniowiecznej tradycji collegium musicum — akademickiego stowarzyszenia muzycznego, otwartego dla wszystkich wielbicieli muzyki związanych z uniwersytetem (i nie tylko!). Nie ma dla nas zbyt dalekich miejsc, trudnych terminów, za małych sal, złej akustyki. My lubimy i chcemy śpiewać!