DOKONANIA / 2013-2014

SIERPIEŃ 2013 / Wakacje w Wielkopolsce

Tydzień niełatwej pracy w Sierakowie zakończyliśmy niecodziennym koncertem w Centrum Edukacji Regionalnej i Przyrodniczej w Mniszkach, w autentycznym spichlerzu. Polecamy każdemu Mniszki, Sieraków i Pojezierze Międzychodzko-Sierakowskie!

SEZON 2013/2014 / Śpiewnik Pana Wasowskiego

Zgodnie z zapowiedzią Śpiewnik Pana Wasowskiego po wakacjach wrócił na afisze. Bierzemy w nim udział z nieustającą przyjemnością i coraz pewniejsi… w baletach. Cieszy nas reakcja publiczności świadcząca o tym, że spektakl się podoba. A że ma on w sobie pewną dozę improwizacji, za każdym razem jest trochę inaczej…

Śpiewnik… pokazaliśmy w tym sezonie gościnnie w Łodzi w Teatrze Muzycznym, w Opolu w Teatrze im .Kochanowskiego jako imprezę towarzyszącą Festiwalowi Klasyki Polskiej oraz wakacyjnie w Amfiteatrze Parku Sowińskiego na Woli, gdzie gwiazdy — Justynę Steczkowską i Wojciecha Malajkata — a także nas, oklaskiwała ponad dwutysięczna publiczność (skądinąd wiemy, że niektórzy przyszli potem do Syreny, aby zobaczyć Śpiewnik jeszcze raz, wiemy także, że są i tacy, którzy widzieli go już kilka razy!).

Nie pozostaje nam nic innego jak powtórzyć: Zapraszamy!

GRUDZIEŃ 2013 / BACH 200 UW po raz drugi

Po raz drugi zaśpiewaliśmy w cyklu BACH 200 UW — 200 kantat Bacha na 200-lecie Uniwersytetu Warszawskiego, ponownie w uniwersyteckiej Auli Mickiewiczowskiej.

Kantaty Wer Dank opfert, der preiset mich BWV 17, Alles nur nach Gottes Willen BWV 72 i Wer nur den lieben Gott lässt walten BWV 93 wykonaliśmy wspólnie z Eweliną Siedlecką-Kosińską (sopran), Anną Radziejewską (alt), Aleksandrem Rewińskim (tenor) i Dawidem Biwo (bas) oraz zespołem instrumentów dawnych pod dyrekcją Andrzeja Borzyma. Odbyło się to 1 grudnia 2013 r., dzięki wsparciu Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego, udzielonemu cyklowi BACH 200 UW na lata 2013-2015, i pod patronatem Programu 2 Polskiego Radia.

MAJ 2014 / Cantate Domino w Warszawie

W piękny niedzielny wieczór na Nowym Mieście przypomnieliśmy, że nasz repertuar to nie tylko Starsi Panowie. Zaśpiewaliśmy po angielsku (Nathaniela Gilesa i Henry’ego Purcella), po polsku (Już się zmierzcha w dwóch wersjach – dobrze znanej i całkiem premierowej) oraz po łacinie (Franza Liszta, Hieronima Feichta i Mikołaja Zieleńskiego). Kościół pełen słuchaczy to przede wszystkim zasługa gospodarzy z Chóru Akademickiego SGGW, którym serdecznie dziękujemy za zaproszenie. Już za dwa lata kolejne – XVI – Spotkania Chórów Warszawskich Cantate Domino!

SEZON 2013/2014

Sierpień 2013
Sieraków 11-18.08
15.08 – koncert piosenek Starszych Panów w Centrum Edukacji Regionalnej i Przyrodniczej w Mniszkach.

Wrzesień 2013
7.09 – koncert piosenek Starszych Panów podczas Święta Ulicy Gałczyńskiego w Warszawie.
Udział w mszy św. w kościele św. Marcina w Warszawie w rocznicę śmierci Marka Karpia.
21.09 – Muzeum Starożytnego Hutnictwa Mazowieckiego w Pruszkowie – koncert Przesilenie z piosenkami Starszych Panów.

Październik 2013
4.10 – Teatr Muzyczny w Łodzi – Śpiewnik Pana Wasowskiego.
16.10 – koncert „Miłość nieduża” z piosenkami Starszych Panów w kawiarni Kalinowe Serce w Warszawie.
20, 24.10 – Teatr Syrena w Warszawie – Śpiewnik Pana Wasowskiego.
26.10 – koncert „Victoria, Morales” w ramach cyklu Muzyka dawna – poznajmy się! w kościele św. Augustyna w Warszawie, wspólnie z Kwartetem Wokalnym Tempus.
Udział w uroczystości nadania tytułu Doktora Honoris Causa UW prof. Andrzejowi Białasowi.

Listopad 2013
15, 16, 23.11 – Teatr Syrena w Warszawie – Śpiewnik Pana Wasowskiego.

Grudzień 2013
1.12 – Auditorium Maximum UW – koncert w ramach cyklu „BACH 200 UW – dwieście kantat Bacha na 200-lecie Uniwersytetu Warszawskiego”; w programie J.S Bach Wer Dank opfert, der preiset mich BWV 17, Alles nur nach Gottes Willen BWV 72, Wer nur den lieben Gott lässt walten BWV 93, wyk. Ewelina Siedlecka – sopran, Anna Radziejewska – alt, Aleksander Rewiński – tenor, Dawid Biwo – bas, orkiestra barokowa pod kierunkiem Grzegorza Lalka.
15.12 – Teatr Syrena w Warszawie – Śpiewnik Pana Wasowskiego.

Styczeń 2014
6.01 – koncert kolędowy w kościele św. Wojciecha w Warszawie.
9.01 – koncert kolędowy w kawiarni Kalinowe Serce.
12.01 – koncert kolędowy w kościele św. Floriana w Mogielnicy.

Luty 2014
6.02 – Teatr Syrena w Warszawie – Śpiewnik Pana Wasowskiego.

Marzec 2014
21.03 – koncert Miłość nieduża w Mediatece Start-Meta (Warszawa-Bielany).
27.03 – Teatr Syrena w Warszawie – Śpiewnik Pana Wasowskiego.

Kwiecień 2014
23.04 – Teatr Syrena w Warszawie – Śpiewnik Pana Wasowskiego.

Maj 2014
11.05 – udział w XV Spotkaniach Chórów Warszawskich Cantate Domino w kościele Nawiedzenia NMP w Warszawie na zaproszenie Chóru Akademickiego SGGW.
17.05 – udział w Nocy Muzeów na UW.
18.05 – Śpiewnik Pana Wasowskiego w Teatrze im. Jana Kochanowskiego w Opolu w ramach 39. Opolskich Konfrontacji Teatralnych „Klasyka Polska”.
22.05 – Teatr Syrena w Warszawie – Śpiewnik Pana Wasowskiego.

Czerwiec 2014
Udział w rozdaniu dyplomów WIEMBA Międzynarodowego Centrum Zarządzania UW.
Oblasy 19-22.06
26.06 – Teatr Syrena w Warszawie – Śpiewnik Pana Wasowskiego.

Lipiec 2014
27.07 – Śpiewnik Pana Wasowskiego w Amfiteatrze w Parku Sowińskiego w Warszawie.