-
- [GALERIA]
Od 2001 roku, pod znamiennym tytułem Mazowsze w Koronie, realizowany jest projekt Mazowieckiego Centrum Kultury i Sztuki i jego Impresariatu Muzycznego, w osobie (pełnej energii i pomysłów) P. Małgorzaty Kalicińskiej, nawiązujący do faktu inkorporacji w 1526 roku księstwa mazowieckiego do Korony Polskiej, prezentujący różną muzykę w arcyciekawych architektonicznie, a mało znanych zabytkach Mazowsza. Zawsze z ogromną radością przyjmujemy zaproszenie do udziału w staropolskich wieczorach w zabytkach architektury mazowieckiej, bo dla nas samych — niejednokrotnie — miejsca, do których docieramy, są wielkim odkryciem. Śpiewaliśmy już w Makowie Mazowieckim (2001) i w Brochowie na skraju Puszczy Kampinoskiej (2002).
15 października w kościele Św. Zygmunta na Pl. Konfederacji z okazji Dnia Papieskiego i 28 października w kościele Wszystkich Świętych na Pl. Grzybowskim zabrzmiała muzyka Szymona Kurana.
Mamy szczęście być zapraszanymi do udziału w sympatycznych imprezach… w ostatni weekend października odbywał się w Kutnie II Ogólnopolski Konkurs Piosenek Honorowego Starosty Kutnowskiego — Jeremiego Przybory pod znamiennym tytułem Stacja Kutno, a my — wraz z Magdą Umer, Andrzejem Poniedzielskim i akompaniującym Im na fortepianie Wojciechem Borkowskim — wystąpiliśmy podczas konkursowej gali. i znów „unurzaliśmy” się w poezji, w subtelnościach, w pastelach, w „smakowitym dobrym smaku”, ku satysfakcji zgromadzonej publiczności.
2 grudnia wzięliśmy udział w uroczystości rozświetlenia choinki na Placu Zamkowym w Warszawie. Zaś w niedzielny, przedświąteczny wieczór — 18 grudnia — przedstawiliśmy licznie zgromadzonym słuchaczom tradycyjne kolędy polskie, staropolskie pastorałki, współczesne utwory bożonarodzeniowe polskich kompozytorów oraz wiele kolęd zagranicznych. Śpiewaliśmy więc po angielsku, francusku, hiszpańsku, włosku — z wtórującą nam częścią publiczności — śpiewaliśmy w języku czeskim, niemieckim, ukraińskim… W Sali Wielkiej Zamku Królewskiego w Warszawie tego wieczoru było radośnie i uroczyście, było nastrojowo.
Wawrzyczki mają 55 lat! Bardzo jesteśmy dumni, że z tej okazji zaprosili nas do Olsztyna.
21 kwietnia — w obecności licznie zgromadzonej publiczności i samego Pana Prezydenta miasta Olsztyna — zaśpiewaliśmy na olsztyńskim Zamku „nasze” Piosenki Starszych Panów. Staraliśmy się wysmakować wszystkie słowno-muzyczne niuanse. Życzliwe przyjęcie pozwala wierzyć, że w pewnym stopniu to się udało.
W Olsztynie zawsze jest bardzo miło — serdeczne podziękowania i gratulacje wspaniałego Jubileuszu. 1 kwietnia zaś, preludium do olsztyńskiego koncertu, był występ z repertuarem Przybora/Wasowski w Akademii Muzycznej im. Fryderyka Chopina w Warszawie, w ramach cyklu Interpretacje muzyki chóralnej. To już reguła, że podczas spotkań z piosenkami Starszych Panów, rodzi się wyjątkowo miłe porozumienie między nami a słuchaczami.
Sierpień 2006
Chełmno 14-20.08
19.08 – koncert na Dziedzińcu Ratusza w Grudziądzu w ramach festiwalu Lato na Starym Mieście.
27.08 – koncerty w ramach X Zamkowych Spotkań z Muzyką w kościele Św. Trójcy i Podwyższenia Krzyża Św. w opactwie Benedyktynów na Św. Krzyżu oraz w pałacu Popielów w Kurozwękach.
Wrzesień 2006
10.09 – koncert w kościele MB Anielskiej w Warszawie w ramach II Festiwalu Muzyki Chóralnej i Baroku.
23.09 – koncert w kościele w Mariańskim Porzeczu w ramach IV edycji cyklu Mazowsze w Koronie.
24.09 – koncert w kościele św. Zygmunta w Szydłowcu w ramach IV edycji cyklu Mazowsze w Koronie.
Październik 2006
Inauguracja zajęć musica practica w Instytucie Muzykologii UW, powołanych i prowadzonych we współpracy z Collegium Musicum UW.
Udział w inauguracji roku akademickiego w Wyższej Szkole Gastronomii, Hotelarstwa i Turystyki w Warszawie.
Udział w inauguracji roku akademickiego w Wyższej Szkole Działalności Gospodarczej.
Udział w inauguracji roku akademickiego w Wyższej Szkole Informatyki, Zarządzania i Administracji.
15.10 – kościół św. Zygmunta w Warszawie – koncert z okazji Dnia Papieskiego w ramach XVIII Sezonu Koncertowego Wieczory Muzyczne, z udziałem Orkiestry PSM II st. nr 3 w Warszawie im. Grażyny Bacewicz w Warszawie oraz Chóru Chłopięco-Męskiego GREGORIANUM, pod dyrekcją Andrzeja Borzyma, w programie utwory Szymona Kurana Post mortem, Um nóttina… (polskie prawykonanie), Requiem.
22.10 – Kutnowski Dom Kultury – koncert Piosenki Starszych Panów z udziałem Magdy Umer, Andrzeja Poniedzielskiego i Wojciecha Borkowskiego na zakończenie II Ogólnopolskiego Konkursu Piosenek Honorowego Starosty Kutnowskiego Jeremiego Przybory.
Udział w inauguracji sesji naukowej Katedry Hungarystyki Wydziału Neofilologii UW w 50-lecie powstania węgierskiego 1956 r.
28.10 – kościół Wszystkich Świętych w Warszawie – koncert utworów Szymona Kurana z udziałem Orkiestry PSM II st. nr 3 w Warszawie im. Grażyny Bacewicz w Warszawie oraz Chóru Chłopięco-Męskiego GREGORIANUM, pod dyrekcją Andrzeja Borzyma, w programie utwory Szymona Kurana Post mortem, Um nóttina…, Requiem.
Listopad 2006
16.11 – koncert w Sali Balowej Pałacu Tyszkiewiczów UW z okazji 50-lecia Centrum Języka Polskiego i Kultury Polskiej dla Cudzoziemców UW Polonicum.
20.11 – Teatr ATENEUM im. Stefana Jaracza – Koncert Urodzinowy z okazji 190-lecia Uniwersytetu Warszawskiego – Piosenki Starszych Panów, obok Magdy Umer, Zbigniewa Zamachowskiego, Andrzeja Poniedzielskiego i zespołu muzycznego pod kierunkiem Wojciecha Borkowskiego.
Grudzień 2006
2.12 – koncert polskich kolęd podczas uroczystego rozświetlenia choinki Ferrero-Polska sp. z o.o i Urzędu m.st. Warszawy na Placu Zamkowym w Warszawie.
17.12 – koncerty Wieczór kolęd w Sali Wielkiej Zamku Królewskiego w Warszawie.
Kwiecień 2007
1.04 – koncert z cyklu Interpretacje muzyki chóralnej w Sali Koncertowej Akademii Muzycznej im. Fryderyka Chopina w Warszawie, w programie Piosenki Starszych Panów, obok Chóru Dziecięcego Muzyczno-Chóralnej Szkoły „Radość” z Moskwy.
21.04 – koncert Piosenki Starszych Panów w Salach Kopernikowskich Zamku Kapituły Warmińskiej w Olsztynie na zaproszenie Chóru im. prof. Wiktora Wawrzyczka Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w ramach cyklu Jubileuszowi Goście Wawrzyczków (55-lecie Chóru).
Maj 2007
19.05 – koncert plenerowy podczas festynu Vive la France! z okazji odsłonięcia pomnika Agnieszki Osieckiej na warszawskiej Saskiej Kępie, w programie 5 premierowych opracowań piosenek do tekstów Agnieszki Osieckiej.
Czerwiec 2007
Ojców 6-10.06
Udział w rozdaniu dyplomów MBA Międzynarodowego Centrum Zarządzania UW i University of Illinois.