DOKONANIA / 2002-2003

WRZESIEŃ 2002 / Od Kapfenburga do Budapesztu
 
Wzięliśmy udział w międzynarodowym projekcie Geburtstagsfest mit Freunden — internationale Begegnung junger Musiker mit oberschwäbische Klostermusik (Urodziny z przyjaciółmi — międzynarodowe spotkania młodych muzyków z muzyką klasztorną Górnej Szwabii) z okazji 50-lecia istnienia landu Badenii — Wirtembergii. Najpierw, podczas kilkudniowego zgrupowania, wraz z międzynarodową orkiestrą (Francuzi, Szwajcarzy, Niemcy, Węgrzy, Czesi i jedna Polka) i z chórem Promusica z Budapesztu, przygotowaliśmy repertuar. W repertuarze – nowo odkryta muzyka z klasztornych rękopisów (Isfrid Kayser i Nicolaus Betscher). Potem zamieniliśmy się na pewien czas w klasztorną kapelę i ruszyliśmy na podbój Europy: Schwäbisch Gmünd, Sttutgart, Strasburg, St. Gallen i Budapeszt. Podczas specjalnego koncertu a cappella w zamku w Kapfenburgu z wielką radością zaśpiewaliśmy polską muzykę – repertuar i wykonanie zostały bardzo życzliwie przyjęte. Po raz pierwszy nasz wyjazd koncertowy wsparło Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego.
 
LISTOPAD 2002 / Koncert Galowy 50-lecia Telewizji Polskiej
 
Komuż to nie wtórowaliśmy chóralnie na scenie Teatru Wielkiego w koncercie Szanujmy wspomnienia… a wszystko sprawnie i z wrodzoną muzykalnością prowadził Zygmunt Kukla. Na estradzie tuzy polskiej sceny, o publiczności aż strach pisać; Teatr choć Wielki prawie unosił się w powietrzu. Na szczęście reżyserski dystans zachował Krzysztof Jaślar i nam udało się udźwignąć brzemię odpowiedzialności.
 
GRUDZIEŃ 2002 – STYCZEŃ 2003  / Podróże kolędowe

Tradycyjny sezon kolędowy: spotkaliśmy się tym razem z publicznością w kościele św. Katarzyny w Toruniu, w kościele Wniebowzięcia NMP w Siemiatyczach i św. Rocha w Białymstoku.

MAJ 2003 / Goście z Bratysławy
Wspólnie z Instytutem Słowackim w Warszawie gościliśmy znakomity Chór TECHNIK Politechniki Słowackiej z Bratysławy pod dyrekcją Branislava Kostki. Zaśpiewali w kościele Wszystkich Świętych w Warszawie i Sali Gościnnej Pałacu Tyszkiewiczów UW. Drugi koncert zaszczyciła swoją obecnością Ambasador Republiki Słowackiej Magda Vašaryova. Oj, podobało się naszym gościom w Warszawie – zadowoleni zaprosili nas do Bratysławy!
 
MAJ 2003 / Jeszcze więcej Piosenek Starszych Panów 
 

Jeremi Przybora powiedział po wysłuchaniu swoich piosenek w naszym wykonaniu, że miałby ochotę posłuchać ich więcej i więcej. Nie mogło być więc inaczej i z radością zaprosiliśmy Autora do Akademii Muzycznej na Jeszcze więcej piosenek Starszych Panów. Wśród słuchaczy także Barbara Kraftówna, Maria i Grzegorz Wasowscy i całe rzesze wielbicieli Kabaretu.

Sezon 2002/2003

Październik 2002
27.09-9.10 – zagraniczny wyjazd koncertowy – udział w projekcie Geburtstagsfest mit Freunden – internationale Begegnung junger Musiker mit oberschwäbische Klostermusik: koncert a cappella w Sali Rycerskiej Zamku Kapfenburg (29.09), europejskie tournee koncertowe (program koncertów: Andreas Heichlinger Acetta o Dio, Isfrid Kayser Vesperae Dominicalis, Nikolaus Betscher Missa in C): Katedra Św. Krzyża w Schwäbisch Gmünd (Niemcy, 2.10), Katedra św. Eberharda w Stuttgarcie (Niemcy, 3.10), kościół St. Pierre le Jeune w Strasburgu (Francja, 4.10), kościół St. Fiden w St. Gallen (Szwajcaria, 5.10), kościół Macieja w Budapeszcie (Węgry, 8.10), wspólnie z Chórem ProMusica Uniwersytetu ELTE z Budapesztu, Niemiecko-Francuską Orkiestrą Kameralną, solistami Marią Venuti (USA), Triin Maran (Estonia), Steffenem Doberauerem (Niemcy), Leandro Fischettim (Brazylia), pod dyrekcją prof. Alexandra Sumskiego (Niemcy). Organizatorzy: Internationale Musikschulakademie – Kulturzentrum Schloss Kapfenburg, Eberhard-Karls-Universität Tübingen – Verbindungsstelle für oberschwäbische Klostermusik, Verein zur Förderung der Musik Oberschwabens e.V. Wsparcie finansowe: Ministerstwo Kultury.
Udział w inauguracji roku akademickiego w Wyższej Szkole Handlu, Gastronomii i Turystyki w Warszawie.
Udział w uroczystości nadania tytułu Doktora Honoris Causa UW prof. Jackowi Furdynie.
17.10 – występ w kościele Św. Krzyża w Warszawie podczas składania kwiatów pod urną z sercem Fryderyka Chopina w 153. rocznicę śmierci kompozytora, z towarzyszeniem Anny Seniuk.
19.10 – koncert w kościele farnym w Kazimierzu Dolnym.
26/27.10 – Teatr Wielki w Warszawie – udział w Koncercie Jubileuszowym Szanujmy wspomnienia z okazji 50-lecia Telewizji Polskiej, obok wielu gwiazd polskiej estrady, wybitnych polskich aktorów, wspólnie z orkiestrą Kukla Band pod dyrekcją Zygmunta Kukli, w reżyserii Krzysztofa Jaślara (26.10 – transmisja w TVP 1, w obecności najwyższych władz państwowych).
Udział w uroczystości nadania tytułu Doktora Honoris Causa UW prof. Mieczysławowi Porębskiemu.

Listopad 2002
11.11 – Teatr Wielki we Lwowie – wykonanie partii chóralnej w przedstawieniu opery radiowej Balladyna do tekstu Juliusza Słowackiego, w adaptacji Renaty Gorczyńskiej, z muzyką Macieja Małeckiego, w reżyserii Anny Seniuk, wśród wykonawców m.in. Teresa Budzisz‑Krzyżanowska, Ewa Konstancja Bułhak, Andrzej Ferenc oraz Polska Orkiestra Radiowa pod dyrekcją Wojciecha Rajskiego.
Udział w rozdaniu nagród Fundacji Hansa Vontobel na Uniwersytecie Warszawskim.
13.11 – wizyta Estońskiego Chóru Mieszanego NOORUS z Tallinna pod dyrekcją Raula Talmara: koncert w Sali Balowej Pałacu Tyszkiewiczów UW w ramach obchodów Święta Uniwersytetu Warszawskiego (wśród gości m.in. Jego Ekscelencja Ambasador Republiki Estonii).
Udział w uroczystości nadania tytułu Doktora Honoris Causa UW prof. Władysławowi Bartoszewskiemu.

Grudzień 2002
Udział w spotkaniu opłatkowym Towarzystwa Ubezpieczeniowego Allianz Polska SA.

Styczeń 2003
5.01 – koncert kolęd w kościele garnizonowym św. Katarzyny w Toruniu (sponsor: KEMOS sp. j.).
12.01 – występ w TVP 2 podczas XI finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.
19.01 – koncert kolęd w kościele Wniebowzięcia NMP w Siemiatyczach (sponsor: KEMOS sp. j.).
19.01 – koncert kolęd w kościele św. Rocha w Białymstoku (transmisja w Radiu Plus Białystok; sponsor: KEMOS sp. j.).

Kwiecień 2003
13.04 – koncert a cappella z cyklu Interpretacje Muzyki Chóralnej w Sali Koncertowej Akademii Muzycznej im. Fryderyka Chopina w Warszawie.
23.04 – koncert muzyki dawnej w Bibliotece Narodowej na zakończenie XXXII Ogólnopolskiej Konferencji Muzykologicznej ZKP PONAD GRANICAMI NARODÓW I RELIGII – obecność europejskiego repertuaru muzycznego na terenie Polski i jej pogranicza.

Maj 2003
8-11.05 – wizyta Chóru TECHNIK Politechniki Słowackiej w Bratysławie (Słowacja) pod dyrekcją Branislava Kostki: koncerty w kościele Wszystkich Świętych w Warszawie (9.05) i Sali Balowej Pałacu Tyszkiewiczów UW (10.05). 
Udział w uroczystości nadania tytułu Doktora Honoris Causa UW prof. Marcusowi Lutterowi.
22.05 – koncert przedpremierowy Jeszcze więcej piosenek Starszych Panów w Auli VII Liceum Ogólnokształcącego w Warszawie im. Juliusza Słowackiego.
24.05 – Sala Koncertowa Akademii Muzycznej im. Fryderyka Chopina w Warszawie – Jeszcze więcej piosenek Starszych Panów – premiera rozszerzonego programu piosenek Jerzego Wasowskiego i Jeremiego Przybory w aranżacjach Andrzeja Borzyma.
Udział w uroczystości nadania tytułu Doktora Honoris Causa UW prof. Eugenio Barbie.
Udział w rozdaniu dyplomów MBA Międzynarodowego Centrum Zarządzania UW i University of Illinois.

Czerwiec 2003
19-29.06 – obóz letni w Rusi k. Morąga.
28.06 – koncert w kościele św. Piotra i Pawła w Morągu.